skip to Main Content

NOR – ITA 1:0 PP: Norové se dočkali výhry, na MS končí pátí

NOR – ITA 1:0 PP: Norové Se Dočkali Výhry, Na MS Končí Pátí

Bezbranková remíza až do úplného rozhodnutí. Zápas o 5. místo na MS v para hokeji 2019 nabídl dramatický souboj Norů s Italy. Vikingové se konečně dočkali vítězství a alespoň částečně si dokázali spravit chuť po čtvrtfinálovém neúspěchu. Prodloužení ukončil vítěznou brankou Morten Värnes.

Norové během dne volna hodili čtvrtfinálový neúspěch za hlavu a do posledního utkání, které bylo také jejich poslední šancí na vítězství po čtyřech předchozích porážkách, vstoupili živě, energicky. Italové byli možná až zaskočeni herní aktivitou soupeře, ale rozhodně nebyli přibiti před vlastní branou. Vlastně paradoxně Norové navzdory své aktivitě vystřelili na italského brankáře Stillitana jen jednou, zatímco Johan Gröline měl mnohem více práce.

Bezbranková přetahovaná pokračovala po přestávce. Norové už byli střelecky mnohem aktivnější, ale největší šanci měli v polovině utkání v přesilovce Italové. Radice však minul před odkrytou bránou puk. Italský brankář taky při zvýšené aktivitě soupeře dokazoval své kvality dobře. Nuly svítily na ukazateli skóre i po druhé přestávce.

Třetí třetina rozhodnutí nepřinesla. Italové měli znovu trochu více ze hry, ale oba týmy se spoléhaly na zadní vrátka, aby neudělaly zbytečnou chybu, která je mohla stát zápas. Několik náznaků zajímavých situací a přečíslení k vidění bylo, ale obětavost obrany a dobrý zákrok gólmanů vždy udržel stav 0:0.

Prodloužení bylo doménou rychle jezdících Norů, po několika zajímavých brejcích se nadechli k finálnímu a poslednímu útoku. V 52. minutě vyrazil na zteč Morten Värnes a jeho prudká rána se okamžitě odrazila z brány do pole zpět, sudí ale jeho expresní gól zaznamenali – 1:0. Výkon týmu korunoval Johan Gröline čistým kontem. Vikingové si tak alespoň po posledním utkání na mistrovství mohli zazpívat svou národní hymnu.

Norsko skončilo na MS 2019 na 5. místě, 6. celkem je Itálie.

Fotogalerie ze zápasu Norsko – Itálie

Mistrovství světa v para hokeji 2019 – o 5. místo

Norsko – Itálie 1:0 PP (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)

Branky: 53. Vaernes (Bogle). Rozhodčí: Bethmann (USA) – Lewis (USA), Nittyla (FIN). Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 876. Střely na branku: 12:15

Norsko: Groeline – Pedersen, Bakke, Hamre, Sundt – Vaernes, Oiseth, Aanekre – Bogle, Solberg, Groesfjeld – Kirstistuen, Rivera, Schroeder

Itálie: Stillitano – Parolin, Cavaliere, Radice, Macri, Enderle, Kerschbaumer – Planker, Kalegaris, Karmann – Larch, Andreoni, Depaoli – Torella