skip to Main Content


Ostrava je třetím největším městem České republiky. Moravskoslezská metropole, která má přes tři sta tisíc obyvatel, nabízí celou škálu sportovních, kulturních a společenských zážitků.

Stálé divadelní scény, například Národní divadlo Moravskoslezské, Divadlo Jiřího Myrona či Divadlo Petra Bezruče, nebo celá řada hudebních klubů skýtá bohaté kulturní zázemí.

Ostrava ale stále zůstává hlavně městem sportu. Potvrzuje to i titul Evropského města sportu z roku 2014. Opakovaně se zde konají nejprestižnější světová klání. Mezi divácky oblíbené patří již od roku 1961 atletický mítink Zlatá tretra, na němž padlo mnoho světových rekordů a který v posledních letech opakovaně navštěvují hvězdy jako Usain Bolt nebo Asafa Powell. Tenisovým svátkem jsou světové poháry Fed Cup a Davis Cup s účastí nejlepších tenistů světa.

Mimořádnou událostí bylo Mistrovství světa v ledním hokeji v roce 2015, které mělo obrovskou návštěvnost. Šéf Mezinárodní hokejové federace IIHF René Fasel tehdy Ostravě složil nesmírnou poklonu, když ocenil organizaci, atmosféru a vyprodaný stadion: “Opět se potvrzuje, že Česko je hokejová země. I v Ostravě, kde Češi nehrají, je pořád skoro plno.”

Back To Top