skip to Main Content

SWE – CZE 1:6: Češi ve výborné atmosféře rozstříleli švédský beton

SWE – CZE 1:6: Češi Ve Výborné Atmosféře Rozstříleli švédský Beton

Švédové aplikovali v zápase s Čechy taktiku úporné obrany, ale přesto jim to nebylo nic platné. Domácí před bezmála pěti tisícovkami diváků rozstříleli švédský beton šesti góly a v úterý si to rozdají s Itálií o první místo ve skupině B.

Bouřící hala jim opět dopomohla ke třem vítězným bodům. Čeští reprezentanti jsou na domácím šampionátu v para hokeji zatím bezchybní. Po sobotní kanonádě 8:0 nad Japonci se střelecky vytáhli i na Švédy a po výhře 6:1 zabojují o postup do čtvrtfinále z prvního místa.

Češi vykročili za výhrou rázně hned v úvodu, když ve 2. minutě dojel k odraženému puku Jiří Raul a vrátil jej do klece – 0:1. Na rozdíl dvoubranek zvyšoval kapitán Michal Geier, který srazil za záda Nilssona původní atak Zdeňka Hábla, platnost gólu sice opět musel posvětit videorozhodčí, ale nebylo o čem dlouho diskutovat – 0:2. Švédové se ale už v utkání s Itálií prezentovali nebojácně a jejich odhodlání dostalo domácí přece jen pod tlak. I v osekané sestavě dokázali tre-kronor využít pochybení Čechů při střídání a rychlý přesilovkový gól Ingvarssona znamenal zdramatizování úvodu utkání – 1:2.

Seveřané především úporně bránili, přehušťovali prostor před vlastní brankou a i když byli pod tlakem domácích, odolávali. Klid Čechům zajistil třetí gól, v poslední minutě první třetiny se ze strany prosadil Pavel Doležal – 1:3. Pak už to byla jen hra aktivních a ofenzivních domácích, hnaných dopředu bouřící halou a důsledně bránících soupeřů. Nádhernou akcí z 19. minuty vyzrál na švédský beton Zdeněk Krupička, kterého do úniku mezi beky vyslal zadák Tomáš Kvoch, Krupička se s tím nepáral a průnik chladnokrevně proměnil – 1:4. Paradoxním faktem druhé třetiny bylo, že Švédové neohrozili v tomto utkání chytajícího Michala Vápenku ani jedinou střelou, což dokládalo převahu českého týmu.

Úvod posledního dějství byl z obou stran trochu rozháraný, ale trend, při kterém měli domácí navrch, zůstal zachován. Švédové se pokusili o poslední frontální útok zkraje třetí třetiny, trochu vzruchu v obranné třetině Čechů způsobili, ale připravený Vápenka odolal. Dominanci herní nakonec svěřenci trenéra Jiřího Břízy promítli i do stavu zápasu, ve 40. minutě se trefil po úniku Zdeněk Hábl – 1:5. Konečnou podobu výsledku dal krátce na to při vlastním oslabení po výpadu po křídle opět kapitán Geier – 1:6. Češi splnili roli favorita, vyhráli i druhé utkání, což znamená, že s plným počtem bodů sdílejí s Itálií první místo ve skupině B a úterní vzájemný zápas (20:00) rozhodne o tom, kdo do čtvrtfinále mistrovství světa postoupí z nejvýhodnější pozice.

Fotogalerie ze zápasu Švédsko – Česko

Mistrovství světa v para hokeji 2019 – skupina B

Švédsko – Česká republika 1:6 (1:3, 0:1, 0:2)

Branky: 11. Ingvarsson (Dickson Gyllsten) – 2. Raul (Wagner), 5. Geier (Hábl), 15. Doležal (Geier, Hábl), 20. Krupička (Kvoch), 40. Hábl (Kvoch), 41. Geier (Hábl). Rozhodčí: Webinger (CAN) – Fergenbaum (CAN), Nittyla (FIN). Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4 895. Střely na branku: 3:24

Švédsko: U. Nilsson – Ingvarsson, P. Nilsson, Siren – Hedberg, Cederstam, Dickson Gyllsten – Petterson, Rakos

Česká republika: Vápenka – Kvoch, Kubeš, Doležal – Novotný, Geier, Hábl – Wagner, Šafránek, Klíma – Krupička, Kořínek, Raul – Palát