skip to Main Content

CAN – KOR 10:0: Bez překvapení, Kanada prvním finalistou

CAN – KOR 10:0: Bez Překvapení, Kanada Prvním Finalistou

Jižní Korea se smířila s rolí outsidera semifinále a Kanadě vzdorovala jen sedm minut. Javorové listy pak rozjely brankostroj, který se zastavil na počtu 10. Brankář Larocque vychytal čisté konto a Kanada se stala prvním finalistou MS v para hokeji 2019.

Korejci možná trochu překvapivě, ale takticky prozíravě nechali mimo sestavu své nejlepší hráče v čele s kanonýrem Byeong Seok Choem. Jejich cílem tak zřejmě bylo pouze takzvaně utkání přežít a pošetřit síly na duel o třetí místo. Snaha vzdorovat superfavoritovi z Kanady tak neměla dlouhého trvání. Sedmá minuta přinesla hned dvě trefy javorového listu, přes bránícího hráče se prosadil Liam Hickey a 37. vteřin poté zvyšoval na 2:0 Rob Armstrong. Korejské vyloučení potrestal po necelé minutě Greg Westlake a účet první třetiny s jednoznačnou převahou Kanady uzavřel minutu před první sirénou Dom Cozzolino – 4:0.

Dominance javorových listů neztratila ze své intenzity přes přestávku vůbec nic. Kanaďané pevně drželi otěže zápasu ve svých rukou. Jižní Korea toho předvedla pramálo, o čemž svědčí i fakt, že za druhou třetinu nevystřelila na kanadského brankáře Larocqueho ani jednou. Naopak Kanaďané se střelecky činili a byli i efektivní. V 17. minutě podruhé skóroval Hickey. Ve 21. minutě se prosadil kapitán kanadského celku Tyler McGregor. Na 7:0 zvyšoval ve 28. minutě po spolupráci s McGregorem Billy Bridges a druhou třetinu uzavřel jedinou vteřinu před sirénou opět McGregor – 8:0.

Osmigólový příděl byl na Man Gyun Yu až moc, a tak od třetí třetiny nastoupil v bráně Koreje Jae Woong Lee. S jeho příchodem se sice brankostroj Kanady zpomalil, ale nezastavil. Kanaďané dál vládli dění na ledě, ustáli oslabení, vepředu byli aktivní a kreativní. Ve 37. minutě zvýšil na 9:0 Liam Hickey, čímž dal dohromady hned čtyři góly v utkání. Korejci si snad trochu překvapivě dvě minuty před koncem utkání vyžádali oddehový čas. Co tím sledovali, je otázkou, faktem ale, že pokud se mělo jednat o útok alespoň na čestný úspěch, nepovedlo se jim to. V poslední minutě utkání se trefil Zach Lavin a zaokrouhlil semifinálový postupový výsledek Kanady na 10:0.

Kanada se stala prvním finalistou MS 2019 v para hokeji v Ostravě. V sobotu ji bude od 16:30 čekat boj o zlato s vítězem souboje USA – Česko. Korejci se v duelu o bronz v sobotu od 13:00 hodin utkají s poraženým ze semifinále mezi Američany a českým národním týmem.

Mistrovství světa v para hokeji 2019 – semifinále

Kanada – Jižní Korea 10:0 (4:0, 4:0, 2:0)

Branky: 7. Hickey (Larocque), 7. Armstrong, 9. Hickey (McGregor), 14. Cozzolino (Bridges), 17. Hickey (Westlake), 21. McGregor (Lavin), 28. Bridges (McGregor), 30. McGregor (Westlake), 37. Hickey (Armstrong, Henry), 44. Lavin (Cozzolino). Rozhodčí: Grumsen (DEN) – Rundstrom (SWE), Vanek (CZE). Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 2467. Střely na branku: 30:3.

Kanada: Larocque – Henry, Hickey, Crane, Armstrong, Gemmel – Lavin, McGregor, Westlake – Bridges, Cozzolino – Dunn, Riley, Lehoux

Jižní Korea: Yu (od 31. J. W. Lee) – Y. J. Cho, Y. S. Kim, S. W. Choi, K. H. Choi, D. S. Jang – J. S. Lee, J. H. Jang, D. J. Kim – J. K. Lee, S. Kim, J. Y. Lee