skip to Main Content

CAN – KOR 4:0: Kanada vynulovala Koreu a zpečetila semifinále

CAN – KOR 4:0: Kanada Vynulovala Koreu A Zpečetila Semifinále

Kanďané zpečetili na MS v para hokeji svou cestu do semifinále čistým kontem proti Koreji. Reprezentanti javorového listu potvrdili roli favorita. V silnější skupině A skončí nejhůře druzí, což je automaticky posílá do boje nejlepších čtyř týmů.

I když se jednalo o souboj druhého týmu skupiny A se třetím, rozdíl byl patrný na první pohled. Kanaďané herně dominovali utkání s Jižní Koreou. Bronzoví medailisté z paralympiády v Pchjongčchangu vystřelili na bránu severoamerického soupeře v utkání jen jednou. Pro brankáře Dominica Larocqueho tak nebylo příliš obtížné udržet čisté konto, ale na druhé straně se dokázal prosadit i jinak, než jen zákroky. V 6. minutě zahájil akci, na jejímž konci Tyler McGregor střelou z pravé strany snadno otevřel skóre utkání – 1:0.

Kanaďané hráli naplno a byl jich plný led, vynikali v pohybu i kombinaci. Druhý úspěch zaznamenali ještě před první pauzou, to když Zach Levin z levého kruhu pálil švihem přesně do protipohybu brankáře Lee – 2:0. Korejci se mohli pokusit alespoň snížit, ve 20. minutě poslala nedisciplinovanost Kanadu na více než minutu a půl do tří hráčů. Jenže i ve dvojnásobném oslabení byli hráči v červeno-černém jasně na výši. Korejci měli problém dostat se za půlku, z vlastní části kluziště. Kanaďané oslabení tří proti ubránili a v klasické početní nevýhodě se prosadil po úniku Liam Hickey – 3:0.

Třetí část se nesla ve stejném duchu, Kanaďané mohli být trochu nespokojení s využíváním vlastních početních výhod, protože v posledním dějství měli hned čtyři, ale prosadili pouze v té první ze 35. minuty, úspěšným střelcem byl Greg Westlake – 4:0. Nevyužité tři přesilovky mohly být snad jen tématem k zamyšlení, ale nic to nezměnilo na faktu, že po utkání zněla kanadská hymna a že reprezentanti javorového listu výhrou 4:0 jednoznačně potvrdili svou cestu rovnou do semifinále.

Fotogalerie ze zápasu Kanada – Korea

Mistrovství světa v para hokeji – skupina A

Kanada – Jižní Korea 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky: 6. McGregor (Larocque), 14. Lavin (Westlake), 22. Hickey (McGregor), 35. Westlake (McGregor). Rozhodčí: Bethmann (USA) – Lewis (USA), Vanek (CZE). Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0
Diváci: 1514. Střely na branku: 15:1

Kanada: Larocque – Henry, Hickey, Crane, Armstrong, Gemmell – Lavin, McGregor, Westlake – Bridges, Cozzolino, Dunn – Riley, Lehoux

Jižní Korea: J. W. Lee – Y. J. Cho, Y. S. Kim, S. W. Choi, K. H. Choi, D. S. Jang – J. S. Lee, J. H. Jang, Jung – B. S. Cho, J. K. Lee, Ryu – D. J. Kim. S. Kim