30 dubna, 2019 16:30 Mistrovství Para Hokej Ostrava 2019 2019 4

Report

USA – NOR 10:0: Spojené státy do play off bez ztráty bodu

Farmer Declan of USA – World para ice hockey championship match between USA and Norway in Ostrava, Czech Republic, 30 April 2019.

Desetibrankovou kanonádou proti Norsku uzavřely Spojené státy základní skupinu A na Mistrovství světa v para hokeji 2019. Obhájci zlata z Pchjongčchangu neztratili bod, vyhráli svou skupinu a jako jistý semifinalista si mohou užít dvou dnů volna.

Jako zlatí paralympionici z Pchjongčchangu 2018 si šli pro jasné vítězství ve skupině a také pro něj došli. Američtí para hokejisté splnili první postupný cíl, vyhráli základní skupinu, tím se kvalifikovali rovnou do semifinále a mají tak dva dny bez zápasu na to, aby se připravili na finální fáze výstupu na světový vrchol.

Posledním vystoupením v základní skupině byl duel se čtvrtými Nory. Při vší úctě k seveřanům to byla takzvaně hra kočky s myší. V první třetině Norové nevystřelili na brankáře Jen Lee ani jednou, naopak Američané vystřelili destkrát a bylo z toho 5 gólů v síti soupeře, prvního gólu se dočkali ve 21. sekundě hry.

Brankostroj pokračoval ve druhé třetině, po 14 vteřinách hry zvyšovali na 6:0 . Američané kralovali 22. minutě, především, v rozmezí 56 vteřin dali tři góly. Norský brankář Erik Haugen byl hodně rozladěný, ale fakt musel přijmout. Po celé utkání se hrálo v podstatě na jednu branku, a to na tu jeho. Gólový účet uzavřeli hráči USA ve třetí třetině, zaokrouhlili na přijemných 10:0 a jako jednoznačný vítěz silné skupiny A jdou přímo do semifinále mistrovství.

Mistrovství světa v para hokeji 2019 – skupina A

USA – Norsko 10:0 (5:0, 4:0, 1:0)

Branky: 1. Douglas, 5. Pauls, 7. Wallace (Roybal, Gooley), 13. Roman (McDermott, Dequebec), 14. Farmer, 16. Roman (McDermott, Dequebec), 22. Grove (Douglas, Farmer), 22. Roybal (Wallace, McKee), 22. Mcdermott (Roman), 36. Zych (Farmer). Rozhodčí: Grumsen (DEN) – Fergenbaum (CAN), Lunden (SWE). Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 1638. Střely na branku: 21:4

USA: Cash (od 30. Lee) – Douglas, Pauls, Dequebec, Gooley, Wallace – Dodson, McDermott, Roman – Zych, Farmer, Grove – Roybal, McKee

Norsko: Haugen – Hamre, Sundt, Nordstoga, Bakke – Vaernes, Oiseth, Aanekre – Rivera, Solberg, Schroeder – Kirstistuen, Groesfjeld