1 května, 2019 13:00 Play-Off 2019 O 7. místo

Report

JPN – SWE 3:4 PP: Souboj sestupujících opět pro Švédy

World para ice hockey championship match between Sweden and Japan in Ostrava, Czech Republic, 30 April 2019.

Zápas o umístění a o prestiž. Utkání o 7. místo svedlo dohromady Švédsko a Japonsko, dva sestupující týmy z elitní skupiny mistrovství světa v para hokeji. Seveřané zopakovali den starý úspěch a navzdory osekané sestavě přetlačili Japonce po základní hrací době, hattrickem a vítězným gólem se blýskl Niklas Ingvarsson.

Ačkoli oba týmy měly už před zápasem o 7. místo jasné, že z elitní skupiny MS v para hokeji sestupují, v duelu podali neuvěřitelně srdnatý výkon. Zdálo se, jako by šlo o boj o udržení. Švédové se s Japonci utkali už v úterý a vzájemný duel dopadl výhrou tre-kronor po samostatných nájezdech. I tentokrát se rozhodovalo až po základní hrací době a i tentokrát se radovali žluto-modří.

Vše začalo první třetinou, ve které opět dominovali Japonci jak herně, tak střelecky. Švédský beton v obraně a brankář Ulf Nilsson ale byli s to čelit nájezdům japonských samurajů. Drželi čisté konto a paradoxně to byli oni, kdo otevřel skóre utkání. Branka Niklase Rakose ze 20. minuty jakoby otevřela stavidla

Najednou se strhla přestřelka. Ve 30. minutě srovnával Kodama. Třiatřicátá minuta nejprve poslala do vedení Japonce zásluhou Hideakiho Ishiiho, jenže necelých 40 sekund poté srovnával Niklas Ingvarsson. Zadák Švédů s číslem 3 byl ústřední postavou svého týmu v utkání. V 36. minutě znovu získal pro tre-kronor vedení, tentokrát v přesilovce, aby ale necelých šest minut před koncem Japonci zásluhou Satoru Suda srovnali – 3:3.

Bylo znát, že další srovnání je pro Švédy hodně bolestné. Tre-kronor se na šampionátu prali statečně navzdory faktu, že do Ostravy přijeli jen s deseti hráči celkově včetně dvou brankářů. Oklepali se, ustáli závěrečný tlak Japonců a dotáhli utkání do prodloužení. V něm se naskytla příležitost, byl to znovu Ingvarsson, který se zjevil před brankářem Fukušimou a do třetice jej prostřelil – 3:4. Švédové ukončili utkání po 20 vteřinách prodloužení a rozhodli o tom, že na MS v Ostravě skončí celkově sedmí.

Mistrovství světa v para hokeji 2019 – o 7. místo

Japonsko – Švédsko 3:4 PP (0:0, 1:1, 2:2 – 0:1)

Branky: 30. Kodama (Kumagai), 33. Ishii (Shioya), 40. Sudo (Kumagai) – 20. Rakos (Dickson Gyllsten), 33. Ingvarsson (Rakos), 36. Ingvarsson (Cederstram), 46. Ingvarsson (Nilsson, Rakos). Rozhodčí: Bethmann (USA) – Fergenbaum (CAN), Li (CHN). Vyloučení: 2:4. Využití: 1:2. Diváci: 437. Střely na branku: 17:6

Japonsko: Fukushima – Sudo, Ishii, Kumagai, Misawa – Yoshikawa, Kodama, Hamamoto – Sakamoto, Shiba, Shioya – Niitsu

Švédsko: U. Nilsson – P. Nilsson, Siren, Ingvarsson – Hedberg, Cederstram, Dickson Gyllsten – Petterson, Rakos