27 dubna, 2019 12:00 Mistrovství Para Hokej Ostrava 2019 2019 1

Report

KOR – NOR 3:2: Tvrdou bitvu zvládli lépe bronzoví paralympionici

World para ice hockey championship match between Korea and Norway in Ostrava, Czech Republic, 27 April 2019.

Dravý hokej, ostré souboje a přetahovaná až do konce. Duel mezi Koreou a Norskem nabídl strhující podívanou. Asijský tým si i díky využité přesilovce došel pro tři body, vikingy nezachránil ani střelecky disponovaný Bakke.

Žádný začátek v rukavičkách, ale od úvodního buly tvrdá a ostrá řež. Druhý duel ostravského para šampionátu mezi Koreou a Norskem nepostrádal emoce a napětí. Seveřané otevřeli skóre jako první, když brankáře Jae Woong Lee překvapil dlouhou střelou po buly v útočném pásmu obránce Audun Bakke – 0:1. Korejce nakoplo výborně ubráněné oslabení, ve kterém soupeře prakticky nepustili do šance, ustáli jej a pak začali rozvíjet vlastní útočné akce.

V 11. minutě si přesilovou hru zahrál právě tým z Asie a do půlminuty bylo srovnáno, když se z kruhu trefl Beyong Seok Cho – 1:1. Obrat dokonal ještě před první sirénou tečí k tyči po střele ze strany Jong Kyung Lee – 2:1.

Norům přišla přestávka vhod, po ní se vrátili mnohem aktivnější a bojovnější, než v závěru první periody. Dočkali se srovnání, v 19. minutě po vyhraném buly v útočném pásmu pálil přesně opět Audun Bakke – 2:2. Na ledě se pak pořádně přiostřilo. Hrálo se tvrdě, ale fér.

Korejci měli objektivně více ze hry, byť Norové nic neztráceli na nasazení a bojovnosti. Vše se promítlo opět do stavu utkání, ve 22. minutě vrátil vedení úřadujícím bronzovým medailistům z domácí paralympiády v Pchjongčchangu Si Woo Choi. Ten se nejlépe zorientoval po závaru před norskou brankou a hbitým švihem propálil Johana Groelineho – 3:2.

Hra neztratila nic ze své dynamičnosti ani během třetí třetiny, velké finále ostré bitvy se rozjelo pět minut před koncem. Norové se hnali za vyrovnáním, jenže převaha v útočném pásmu jim nebyla nic platná. Korejci se osvobodili, ale podle hesla – nejlepší obrana je útok – zadrželi soupeře v jeho třetině a byli blízko navýšení skóre. Stav 3:2 se však nejvíce otřásal ve 42. minutě, Audun Bakke další ranou zpoza kruhů sahal po hattricku a tím srovnání skóre, jenže puk orazítkoval pouze břevno korejské klece. Korejci navzdory nervóznějšímu závěru hubený náskok ubránili a získali první výhru na šampionátu.

Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2019 – skupina A

Jižní Korea – Norsko 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Branky: 11. B. S. Cho (Jung), 13. J. K. Lee (B. S. Cho, Jung), 22. S. W. Choi (J. S. Lee) – 6. Bakke (Vaernes), 22. Bakke (Aanekre, Rivera). Rozhodčí: Webinger (CAN) – Fergenbaum (CAN), Rundstrom (SWE). Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 12:7

Jižní Korea: J. W. Lee – Y. J. Cho, Y. S. Kim, S. W. Choi, K. H. Choi, D. S. Jang – J. S. Lee, J. H. Jang, Jung – B. S. Cho, J. K. Lee, Ryu – D. J. Kim, S. Kim

Norsko: Groeline – Pedersen, Hamre, Nordstoga, Bakke, Sundt – Vaernes, Solberg, Oiseth – Rivera, Bogle, Aankere – Kirstistuen, Schroeder, Groesfeld