1 května, 2019 16:30 Play-Off 2019 Čtvrtfinále

Report

KOR – ITA 6:3: Italové nedali kůži lacino, semifinálistou ale Korea

World para ice hockey championship game between Korea and Italy Republic in Ostrava, Czech Republic, 1 of May 2019.

Čtyři góly v přesilovkách a hattrick Byeonga Seok Choa poslaly Jižní Koreu do semifinále mistrovství světa. Čtvrtfinálová bitva s Itálií nakonec nebyla tak jednoznačnou, nicméně obhájci bronzu z paralympiády v Pchjongčchangu byli neustále o krok napřed. V boji o finále vyzvou v pátek Kanadu.

Italové si byli vědomi, že nejsou favority čtvrtfinále, ale o svou šanci na postup zabojovali se vší vervou. Začali aktivně, což Korejce možná i překvapilo. Jenže kamenem úrazu byla pro squadru azzuru vyloučení. Zatímco Asiaté zůstali zcela mimo trestnou lavici, Italové zapsali sedm vyloučených, což se nakonec ukázalo jako hlavní rozhodující faktor.

Korejci se do hry po aktivní italském úvodu dostali právě v přesilové hře, ve 4. minutě se po chytrém najetí před bránu a ráně pod padajícího brankáře Arauda prosadil Byeong Seuk Cho – 1:0. Také druhá gólová akce utkání se zrodila při menším počtu Italů na ledě, v 7. minutě potrestal další provinění soupeře povedenou tečí křížné přihrávky Jong Ho Jang – 2:0.

Italové ale nedali svou kůži vůbec lacino, druhou třetinu otevřel snížením Sandro Kalegaris – 2:1. Pro squadru azzuru nastal ten pravý okamžik na vyrovnání, jenže brejková situace a samostatný únik vůbec nevyšel, z následného protiútoku Korejců vzešel další faul. Italové se rázem dostali po dalším provinění do tří a Korejci úřadovali. V přesilovce pěti proti třem se trefil Ryu a hned po buly se dostal do zakončení opět Byeong Seuk Cho – 4:1. Nastala změna v italském brankovišti, Arauda vystřídal Stillitano a příslibem pro třetí třetinu bylo, že v poslední minutě druhé periody snížil Stephan Kafmann – 4:2.

Výsledek utkání visel na vlásku. Korejci sice dokázali kontrolovat hru, ale Italové rozhodně nepůsobili odevzdaně, bojovali. Ve 35. mminutě zvýšil na rozdíl tří gólů Dong Shin Jang, následovala série dvou vyloučení Italů, což opět zbrzdilo jejich snahu o srovnání. Ve 40. minutě zkompletoval hattrick Byeong Seok Cho – 6:2. Drobnou náplastí na čtvrtfinálovou prohru a vlastně i symbolickým rozloučením s bojem o medaile byl ve 43. minutě proměněný únik Depaoliho, který dal výsledku konečnou podobu – 6:3.

Korejci zpečetili svůj postup do semifinále, v pátek vyzvou Kanadu. Italy čeká v pátek ještě zápas o umístění s poraženým týmem druhého čtvrtfinále.

Mistrovství světa v para hokeji 2019 – čtvrtfinále

Jižní Korea – Itálie 6:3 (2:0, 2:2, 2:1)

Branky: 4. B. S. Cho (K. H. Choi), 7. J. H. Jang (Y. J. Cho, J. S. Lee), 20. Ryu (Y. J. Cho, J. H. Jang), 20. B. S. Cho (D. S. Jang), 36. D. S. Jang (Jung, J. K. Lee), 40. B. S. Cho (J. K. Lee, Jung) – 17. Kalegaris, 30. Kafmann (Larch), 43. Depaoli. Rozhodčí: Luthcke (NOR) – Lunden (SWE), Wesley (CZE). Vyloučení: 0:7. V oslabení: 4:0. Diváci: 1874. Střely na branku: 16:8

Jižní Korea: J. W. Lee – Y. J. Cho, S. W. Choi, K. H. Choi, D. S. Jang – Ryu, J. S. Lee, J. H. Jang – Jung, B. S. Cho, J. K. Lee – J. Y. Lee, I. Kim, D. J. Kim

Itálie: Araudo (od 20. Stillitano) – Parolin, Cavaliere, Radice, macri, Enderle, Kerschbaumer – Planker, Kalegaris, Kafmann – Larch, Andreoni, Depaoli – Torella