3 května, 2019 16:30 Play-Off 2019 Semifinále

Report

CAN – KOR 10:0: Bez překvapení, Kanada prvním finalistou

Goalkeeper Larocque Dominic of Canada (L) and Cozzolino Dom of Canada (R) celebrates his goal during world para ice hockey championship semifinal game between Canada and Korea in Ostrava, Czech Republic, 3 May 2019.

Jižní Korea se smířila s rolí outsidera semifinále a Kanadě vzdorovala jen sedm minut. Javorové listy pak rozjely brankostroj, který se zastavil na počtu 10. Brankář Larocque vychytal čisté konto a Kanada se stala prvním finalistou MS v para hokeji 2019.

Korejci možná trochu překvapivě, ale takticky prozíravě nechali mimo sestavu své nejlepší hráče v čele s kanonýrem Byeong Seok Choem. Jejich cílem tak zřejmě bylo pouze takzvaně utkání přežít a pošetřit síly na duel o třetí místo. Snaha vzdorovat superfavoritovi z Kanady tak neměla dlouhého trvání. Sedmá minuta přinesla hned dvě trefy javorového listu, přes bránícího hráče se prosadil Liam Hickey a 37. vteřin poté zvyšoval na 2:0 Rob Armstrong. Korejské vyloučení potrestal po necelé minutě Greg Westlake a účet první třetiny s jednoznačnou převahou Kanady uzavřel minutu před první sirénou Dom Cozzolino – 4:0.

Dominance javorových listů neztratila ze své intenzity přes přestávku vůbec nic. Kanaďané pevně drželi otěže zápasu ve svých rukou. Jižní Korea toho předvedla pramálo, o čemž svědčí i fakt, že za druhou třetinu nevystřelila na kanadského brankáře Larocqueho ani jednou. Naopak Kanaďané se střelecky činili a byli i efektivní. V 17. minutě podruhé skóroval Hickey. Ve 21. minutě se prosadil kapitán kanadského celku Tyler McGregor. Na 7:0 zvyšoval ve 28. minutě po spolupráci s McGregorem Billy Bridges a druhou třetinu uzavřel jedinou vteřinu před sirénou opět McGregor – 8:0.

Osmigólový příděl byl na Man Gyun Yu až moc, a tak od třetí třetiny nastoupil v bráně Koreje Jae Woong Lee. S jeho příchodem se sice brankostroj Kanady zpomalil, ale nezastavil. Kanaďané dál vládli dění na ledě, ustáli oslabení, vepředu byli aktivní a kreativní. Ve 37. minutě zvýšil na 9:0 Liam Hickey, čímž dal dohromady hned čtyři góly v utkání. Korejci si snad trochu překvapivě dvě minuty před koncem utkání vyžádali oddehový čas. Co tím sledovali, je otázkou, faktem ale, že pokud se mělo jednat o útok alespoň na čestný úspěch, nepovedlo se jim to. V poslední minutě utkání se trefil Zach Lavin a zaokrouhlil semifinálový postupový výsledek Kanady na 10:0.

Kanada se stala prvním finalistou MS 2019 v para hokeji v Ostravě. V sobotu ji bude od 16:30 čekat boj o zlato s vítězem souboje USA – Česko. Korejci se v duelu o bronz v sobotu od 13:00 hodin utkají s poraženým ze semifinále mezi Američany a českým národním týmem.

Mistrovství světa v para hokeji 2019 – semifinále

Kanada – Jižní Korea 10:0 (4:0, 4:0, 2:0)

Branky: 7. Hickey (Larocque), 7. Armstrong, 9. Hickey (McGregor), 14. Cozzolino (Bridges), 17. Hickey (Westlake), 21. McGregor (Lavin), 28. Bridges (McGregor), 30. McGregor (Westlake), 37. Hickey (Armstrong, Henry), 44. Lavin (Cozzolino). Rozhodčí: Grumsen (DEN) – Rundstrom (SWE), Vanek (CZE). Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 2467. Střely na branku: 30:3.

Kanada: Larocque – Henry, Hickey, Crane, Armstrong, Gemmel – Lavin, McGregor, Westlake – Bridges, Cozzolino – Dunn, Riley, Lehoux

Jižní Korea: Yu (od 31. J. W. Lee) – Y. J. Cho, Y. S. Kim, S. W. Choi, K. H. Choi, D. S. Jang – J. S. Lee, J. H. Jang, D. J. Kim – J. K. Lee, S. Kim, J. Y. Lee