28 dubna, 2019 09:30 Mistrovství Para Hokej Ostrava 2019 2019 2

Report

JPN – ITA 1:5: Japonci smazali nulu, Itálie přesto dominovala

World para ice hockey championship match between Japan and Italy in Ostrava, Czech Republic, 28 April 2019.

Japonská reprezentace se sice dočkala prvního gólu na mistrovství světa, ale tři body i napodruhé brali po výhře 5:1 Italové, kteří se s plným počtem bodů usadili na čele skupiny B.

Necelá dvoustovka fanoušků se přišla podívat na nedělní ranní duel mezi Japonskem a Itálií. Squadra azzura sice oblékla bílé dresy, ale přesto byla favoritem utkání a svou roli také potvrdila.

Hned v 1. minutě předvedl nádhernou samostatnou akci Florian Planker, když projel obranou soupeře a přesnou ranou otevřel skóre – 0:2. Italové byli v první třetině herně lepší, dostávali Japonce pod tlak i díky skvělému napadání rozehrávky už v hloubi jejich obranného pásm. Ve 12. minutě se dočkali další gólové šance, ale zvonilo pouze břevno. Asiaté zahrozili krátce na to, když Kumagai zachytil nepřesnou rozehrávku a rychle pálil na bráu, Araudo byl ale připraven puku čelit. Závěr první třetiny přinesl druhý zásah Italů, Andrea Macri se trefil ranou pod víko – 0:2.

Ačkoli snaha Japonců byla znát, kvalita byla na straně squadry azzury. Italové navzdory zvýšenému úsilí soupeře měli stále více ze hry, přesto paradoxně v prostřední části inaksovali. Odražený puk před bránu zachytil Mao Kodama a pohotovým vrácením na bránu zaskočil gólmana Aurada – 1:2.

První zásah Japonců na MS byl ale ve druhé utkání také posledním. Italové třemi trefami ovládli třetí část. Postupně se prosadili Enderle, Larch a ve 44. minutě pečetil Kalegaris – 1:5. Itálie tak připsala ve druhém utkání druhé tři body a se šesti bodíky se ujala jasného vedení skupiny B.

Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2019 – skupina B

Japonsko – Itálite 1:5 (0:2, 1:0, 0:3)

Branky: 27. Kodama – 1. Planker, 15. Mavri (Planker), 35. Enderle, 42. Larch (Cavalierie, Depaoli), 44. Kalegaris. Rozhodčí: Bethmann (USA) – Rundstrom (SWE), Wsley (CZE). Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 198. Střely na branku: 8:18.

Japonsko: Fukushima – Sudo, Ishii, Kumagai, Misawa – Yoshikawa, Kodama, Niitsu – Hamamoto, Shinba, Shioya – Sakamoto

Itálie: Araudo – Kerschbaumer, Cavaliere, Radice, Macri, Parolin, Enderle – Kalegaris, Larch, Depaoli – Kafmann, Andreoni, Torella