27 dubna, 2019 09:00 Mistrovství Para Hokej Ostrava 2019 2019 1

Report

ITA – SWE 4:0: Squadra azzura na úvod dominovala

Team Italy celebration goal in action during world para ice hockey championship match between Italy and Sweden in Ostrava, Czech Republic, 27 April 2019.

Jasnou herní dominancí, kterou nakonec promítla i do výsledku, se v úplně prvním duelu Mistrovství světa v para hokeji 2019 v Ostravě uvedla reprezentace Itálie. Kolébku para hokeje, Švédsko, přejela 4:0.

První zápas, první buly a také první vítězná radost. Po úvodním duelu Mistrovství světa v para hokeji 2019 v Ostravě zněla OSTRAVAR ARÉNOU italská hymna. Squadra azzura byla před bitvou se Švédskem, navzdory prognózám z klasického ledního hokeje, mírným favoritem a svou roli potvrdila na ledě beze zbytku.

Po spíše opatrnějším úvodu, kdy se oba celky spíše oťukávaly, začali Italové dávat na odiv svou herní převahu. Paradoxně to sice byli Švédové, kdo si připsal zásluhou Nilssona první vážnější šanci, nicméně hráče tre-kronor brzdila v rozmachu už tak zúžená sestava, která byla vinou zranění Dicksona Gyllstena navíc ještě zeštíhlena. Hráči ve světle modrém se po vynucené pauze pro ošetření Skandinávce usadili v útočném pásmu a Švédy doslova ždímali. Tre-kronor se bránili statečně dobře přehušťovali prostor před brankářem Nilssonem, a tak nedávali soupeři mnoho šancí ke střelbě, bohužel na prvním gólu se značně podepsala právě přemíra snahy Švédů, když si sami srazili k tyči nahození Larcha.

Italové herně ovládli první třetinu a díky šťastnému gólu se ujali vedení, které už nepustili. Švédům nepomohly ani přesilové hry, jejich soupeř byl herně na výši. Druhá třetina brankově patřila později zvolenému nejlepšímu hráči Alessandrovi Andreonimu, který nejprve ve 21. minutě skórova dalekonosnou střelou prakticky z modré čáry a pak ve 24. minutě těsně před bránou tečoval ránu Cavaliereho – 3:0.

Skandinávci nenašli recept na své jižní soky ani ve třetí periodě. Italové pokračovali v aktivní hře a dovolili si i více kombinovat. Pohlednou spolupráci, zahájenou v obranném pásmu, zakončil ve 36. minutě po spolupráci s Depaolim Sadnro Kalegaris a dal tím finální podobu prvnímu výsledku ostravského šampionátu – 4:0.

Mistrovství světa v para hokeji Ostrava 2019 – skupina B

Itálie – Švédsko 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Branky: 15. Larch, 21. Andreoni, 25. Andreoni (Cavaliere, Planker), 36. Kalegaris (Depaoli). Rozhodčí: Jamaguči – Nittyla, Vanek. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Střely na branku: 23:8.

Itálie: Stillitano – Marci, Parolin, Cavaliere, Kerschbaumer, Radice, Enderle – Planker, Kalegaris, Kafmann – Larch, Andreoni, Depaoli – Torella

Švédsko: U. Nilsson – Ingvarsson, P. Nilsson, Siren – Hedberg, Cederstam, Dickson – Pettersson, Rakos