27 dubna, 2019 15:00 Mistrovství Para Hokej Ostrava 2019 2019 1

Report

CZE – JPN 8:0: Český lev před nabitými tribunami rozcupoval Japonsko

Kubes Pavel of Czech Republic (L) and Goalkeeper Fukushima Shinobu of Japan and (R) in action during world para ice hockey championship match between Czech and Japan in Ostrava, Czech Republic, 27 April 2019.

Našlapaná hala, bouřlivá atmosféra a jednoznačné vítězství domácího celku. Nic více si snad čeští para reprezentanti nemohli na úvod mistrovství světa v Ostravě přát. Utkání s Japonskem skončilo kanonádou, osmigólovému vystoupení aplaudovalo přes 7 tisíc diváků v ochozech.

Pro domácí to bylo vítězství na dvou frontách. Očekávalo se, že české zápasy budou táhnout, ale že do OSTRAVAR ARÉNY přijde na utkání Čechů s Japonci více než 7 tisíc diváků, to čekal málokdo. Našlapaná aréna přivítala bouřlivě české lvy už na rozbruslení a v utkání jim připravila atmosféru, ve které prostě nešlo prohrát.

Možná že i tíha atmosféry svázala ruce Japoncům, kterým se bohužel v utkání až na pár povedených akcí brankáře Fukušimy nepovedlo téměř nic. I Češi byli v úvodu možná nervóznější, ale stres z nezvyklé kulisy z nich brzy opadl. Vše nastartoval už ve 3. minutě gól Zdeňka Šafránka, jeho překonání gólmana Japonska sice musel posvětit videorozhodčí, ale o to byla radost z úvodní branky větší. Ještě do první přestávky přidal druhý gól po krásné individuální akci Pavel Kubeš a čisté konto minimálně první patnáctiminutovky podtrhl skvělým zákrokem lapačkou v posledních vteřinách brankář Martin Kudela.

Také druhá třetina nabídla dvě brankové situace. Hned na úvod stál na konci kombinace do prázdné brány Zdeněk Hábl – 3:0. Brankář Fukušima následně odolala proti Kořínkově pokusu lapačkou, ujíždějící Kubeš pak přestřelil. Na 4:0 zvyšoval ve 22. minutě v přesilové hře po rychlém prosmýknutí se kolem brány kapitán Michal Geier. Češi mohli přidat další branky, ale Fukušima byl pozorný, jako například při úniku Doležala. Také druhou periodu uzavřel skvělým zákrokem Kudela, když zachytil dalekonosný padáček Kumagaie.

Poslední část byla jednoznačným představením domácích. Kouč Jiří Bříza sice zkusil určité taktické změny s ohledem na ozkoušení hry proti favorizovanějším soupeřům, ale jeho svěřenci i tak dali na odiv své hokejové umění. Ve 31. uspěl ze strany opět Pavel Kubeš – 5:0. Záhy po něm se prosadil opět Zdeněk Šafránek – 6:0. A ve 33. minutě připsal další úspěch Zdeněk Hábl. To už halou obíhaly mexické vlny. Ve 42. minutě zkompletoval hattrick Kubeš zakončením krásné akce do prázdné brány téměř na jeden dotek a dal tak konečnou podobu výsledku – 8:0. Poslední minutu pak zaplněná aréna oceňovala domácí borce potleskem ve stoje.

Mistrovství světa v para hokeji 2019 – skupina B

Česká republika – Japonsko 8:0 (2:0, 2:0, 4:0)

Branky: 3. Šafránek, 11. Kubeš, 16. Hábl (Geier, Palát), 22. Geier (Kvoch), 31. Kubeš (Geier), 31. Šafránek, 33. Hábl, 42. Kubeš (Hábl). Rozhodčí: Grumsen (DEN) – Lewis (USA), Li (CHN). Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 7 224. Střely na branku: 25:11.

Česká republika: Kudela – Kvoch, Kubeš, Doležal, Wagner – Geier, Palát, Hábl – Šafránek, Raul, Krupička – Novotný, Klíma, Kořínek

Japonsko: Fukushima – Sudo, Ishii, Kumagai, Misawa – Yoshikawa, Kodama, Niitsu – Hamamoto, Shiba, Shioya – Sakamoto