skip to Main Content

Je rozhodnuto! Ostrava bude hostit mistrovství v para hokeji 2019

Je Rozhodnuto! Ostrava Bude Hostit Mistrovství V Para Hokeji 2019

Česká republika získala pořadatelství velké sportovní akce mezinárodního významu. Po deseti letech se na naše území vrací mistrovství světa v para hokeji. Osm nejlepší týmů světa se na přelomu dubna a května představí na ledě v Ostravě.

Vítkovická Ostravar Aréna přivítá na přelomu dubna a května 2019 nejlepší handicapované hokejisty planety. Šampionát proběhne od 27. dubna do 4. května a mimo domácího celku se v Ostravě představí reprezentační celky USA, Jižní Koreje, Norska, Itálie, Švédska, Japonska a také obhájci zlata Kanaďané.

Mezinárodní paralympijský výbor a místní organizační výbor od turnaje očekávají ještě kvalitnější souboje, než jaké proběhly na posledních paralympijských hrách v PyeongChangu letos v březnu. Zápas o zlato tehdy přinesl ohromně vyrovnaný souboj mezi USA a Kanadou, o zlaté medaili pro USA rozhodlo až prodloužení.

Předseda organizačního výboru Jiří Šindler k turnaji uvedl: „Opět po deseti letech budeme v Ostravě pořádat MS v para hokeji. Šampionát byl v roce 2009 velmi úspěšný a to je pro nás výzva. Chceme uspořádat špičkový turnaj nejen pro hráče, ale také pro diváky. Chceme v ČR zvýšit povědomí o para hokeji. Máme v plánu jak masivní mediální kampaň, tak také vzdělávací kampaň. Ve více jak 40 školách uspořádáme dny sportu handicapovaných. Tento projekt budeme pořádat ve spolupráci s dvěma místními univerzitami.“

Zdroj: Paralympic.cz

Back To Top