skip to Main Content

KOR – CZE 4:1: Češi na medaili nedosáhli, bronz bere Korea

KOR – CZE 4:1: Češi Na Medaili Nedosáhli, Bronz Bere Korea

Český medailový sen se bohužel rozplynul. Korejci, kteří během semifinále pošetřili síly, měli v boji o bronz více energie. Domácí tým dal do bitvy o třetí místo srdce a i když to na cenný kov nestačilo, vyprodaná hala tleskala všem dlouhé okamžiky ve stoje. Alespoň malou náplastí je čtvrtému celku MS v para hokeji 2019 fakt, že jsou nejlepším para hokejovým týmem Evropy.

O slavnostní buly zápasu o bronzové medaile se postaral nestor a zakladatel českého para hokeje Roman Herink, kterému aplaudovala znovu vyprodaná aréna ve stoje. Náboj pozitivní energie využili domácí borci k rychlému nástupu. V prvních minutách Češi v podstatě nepustili soupeře za půlku a když, tak maximálně do ne příliš nebezpečných vyjetí. Jae Wong Lee v bráně Koreje byl pod permanentním tlakem, ale poradil si s ním výborně, zneškodnil akce Paláta i Geiera. Od 10. minuty se i Asiaté začali osmělovat a štěstí jim šlo naproti. V 11. minutě se jim podařilo zužitkovat jednu z mála šancí. Přečíslení dvou proti jednomu po spolupráci s Jong Kyung Leem proměnil Seung Hwan Jung – 1:0. Čeští fanoušci i hráči pokračovali v bojovném výkonu, leč do třetiny se srovnání nedočkali.

Čeští hráči zahájili druhou třetinu ne zrovna povedenou přesilovou hrou. Snaha o srovnání byla enormní, ale zdálo se, jako by přece jen více sil bylo na straně Korejců. Ti čekali na okna v české obraně a když se ve 20. minutě jedno takové otevřelo, Ju Seung Lee poslal Asiaty to dvoubrankového vedení. Češi se dostali do útlumu. Z něj je probral brankář Vápenka, který postupně likvidoval velké šance soupeře. Probrali se i hráči v poli, krev do žil vlila domácím borcům dorážka Zdeňka Krupičky po Kvochově střele ve 24. minutě – 2:1. Byl to znovu Krupička, kdo se ve 27. minutě hnal sám na brankáře Lee, ale byl faulován. V následné početní výhodě měli Češi obrovský tlak a hlavně velké šance, bohužel pro ně Háblova rána skončila na tyči a neujala se ani střela Geiera s následnými dorážkami Novotného a Šafránka. Korejci udrželi hubené vedení i do druhé přestávky.

Třetí třetina naplno ukázala rozdíl v silách. Češi, kteří naplno hráli semifinále s Američany, bohužel i přes snahu a bojovný a srdnatý výkon ztráceli. Korejci byli rychlejší a dokázali brejkovými situacemi nakonec strhnout boj o medaili na svou stranu. Ve 39. minutě ujel Byeong Seok Cho s Seung Hwan Jungem a po dorážce skončil puk v síti – 3:1. Ve 41. minutě zvýšil na rozdíl tří gólů a pojistil tím vítězství Koreje Jong Kyung Lee – 4:1. Češi se pokusili o nemožné, bez brankáře vrhli do posledních okamžiků vše, co v nich zbylo. Na led se poprvé v šampionátu dostal také obránce Miroslav Hrbek, který předešlé zápasy nehrál vinou zranění. I když Češi na medaili nedosáhli, vyprodaná Aréna jim tleskala ve stoje.

Bronzovým celkem MS v para hokeji v Ostravě se stala Jižní Korea, čtvrtá Česká republika se stala alespoň neoficiálním mistrem Evropy jako nejlépe umístěný tým starého kontinentu.

Mistrovství světa v para hokeji 2019 – o 3. místo

Jižní Korea – Česká republika 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky: 11. Jung (J. K. Lee), 20. J. S. Lee (Y. S. Kim), 39. Jung (B. S. Cho, J. K. Lee), 41. J. K. Lee (K. H. Choi, B. S: Cho) – 24. Krupička (Kvoch). Rozhodčí: Webinger (CAN) – Fergenbaum (CAN), Lewis (USA). Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 8 600 vyprodáno. Střely na branku: 19:16

Jižní Korea: J. W. Lee – Y. J. Cho, Y. S. Kim, S. W. Choi, K. H. Choi, D. S. Jang – J. S. Lee, J. H. Jang, Jung – B. S. Cho, J. K. Lee, Ryu – D. J. Kim, S. Kim

Česká republika: Vápenka – Kvoch, Kubeš, Doležal, Hrbek – Novotný, Geier, Hábl – Šafránek, Raul, Palát – Krupička, Wágner, Klíma