skip to Main Content

ITA – CZE 0:4: Češi ve vyprodané aréně vybojovali první místo

ITA – CZE 0:4: Češi Ve Vyprodané Aréně Vybojovali První Místo

V základní skupině využili čeští para hokejoví reprezentanti domácího prostředí naplno. V úterní bitvě o první místo porazili Itálii 4:0, skončili tak na čele skupiny B a ve středu od 20 hodin vyzvou ve čtvrtfinále Norsko.

Po strop zaplněná OSTRAVAR ARÉNA, v hledišti hrdina z Nagana 1998 Dominik Hašek, prezident Českého hokeje Tomáš Král, trenér extraligových mistrů z Třince Václav Varaďa, florbaloví mistři Česka z Vítkovic a další hvězdy. Taková byla kulisa zápasu o první místo ve skupině B mezi Českou republikou a Itálií.

Neskutečná a v paralympijském sportu nevídaná atmosféra hnala domácí reprezentanty dopředu. Neuvěřitelně. Na ledě to byl boj, který ale Češi zvládli na výbornou. Italové vzdorovali srdnatě, ale marně. Klíč k českému úspěchu tkvěl ve hře v nerovnovážných stavech. Mužstvo trenéra Břízy nakoplo vlastní oslabení z 5. minuty. Dva vstřelené góly ve vlastním oslabení dostaly Čechy na koně. Nejprve zachytil Zdeněk Hábl kotouč ve středním pásmu a v přečíslení dvou proti jednomu předložil zakončujícímu Pavlu Kubešovi – 0:1. Krátce na to se doslova utrhl po křídle kapitán Michal Geier a k neskutečné radosti vyloučeného Šafránka na trestné lavici zvýšil na 0:2. Italové byli po promeškané přesilovce viditelně rozladění, nicméně jejich vlastní ubráněné oslabení je zvedlo. Jenže pokusy v první třetině byly marné, obrana a brankář Michal Vápenka byl neoblomný. Ubráněné první oslabení pro Italy bylo falešným příslibem. Druhou přesilovou hru totiž Češi promptně využili, druhým gólem se prezentoval kapitán Geier – 0:3.

Prostřední část hned zkraje přinesla Čechům další početní výhodu a s ní i další navýšení skóre, v 16. minutě se po obkroužení klece prosadil Jiří Raul – 0:4. Italové se snažili přidat na tempu a začali se více tlačit do akcí. Největší šanci zaznamenal Depaoli, který ujel obraně, jenže tváří v tvář Vápenkovi neuspěl. V přemíře snahy možná chtěně, možná nechtěně seknul Vápenku do masky, v roli ochranáře se ale jasně ukázal obránce Kvoch, který důrazně ukázal Italovi, že takhle to rozhodně nepůjde.

Češi se za daného stavu už nikam nehrnuli. V elektrizující atmosféře se snažili především držet tempo a gólový náskok. Italové stupňovali tlak, ale nemohli najít recept, jak se efektivně uplatntit. Bouřící hala hnala domácí za výhrou, poslední minutu opět v ovacích ve stoje. Čeští reprezentanti ovládli utkání o první místo ve skupině výsledkem 4:0. Do play off tak ze své slabší skupiny B postoupili z nejvýhodnějšího možného místa a ve čtvrtfinále vyzvou ve středu 1. května od 20:00 hodin Norsko.

Fotogalerie ze zápasu Itálie – Česko

Mistrovství světa v para hokeji 2019 – skupina B

Itálie – Česká republika 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)

Branky: 5. Kubeš (Hábl, Geier), 7. Geier (Kvoch), 13. Geier (Raul, Novotný), 16. Raul (Šafránek). Rozhodčí: Yamaguchi (JPN) – Nittyla (FIN), Rundstrom (SWE). Vyloučení: 5:5, navíc Geier (CZE) 10 minut osobní trest za úder do oblasti hlavy a krku. Využití: 0:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 7 700 vyprodáno. Střely na branku: 11:15

Itálie: Araudo – Kerschbaumer, Cavaliere, Radice, Macri, Parolin, Enderle – Kalegaris, Kafmann, Larch – Andreoni, Depaoli, Lanza

Česká republika: Vápenka – Kvoch, Kubeš, Doležal – Novotný, Geier, Hábl – Wágner, Šafránek, Klíma – Krupička, Koříken, Raul – Palát